Słownik scrabble

1 lipca, 2021 0 przez darkojan
Słownik scrabble

Dosłownie każdy miłośnik krzyżówek uwielbia gry, w jakich może bawić się słowem. Ale jeśli jest duszą towarzystwa najchętniej robi to z innymi. Na szczęście w dobie nieograniczonego dostępu do internetu nie potrzeba wychodzić z domu, aby móc bawić się słowem z innymi ludźmi. Wystarczy komputer, tablet bądź smartfon z wcześniej wspomnianym dostępem do internetu oraz można zaczynać!
Przykładem gry, gdzie niewiele osób może bawić się w układanie słów są literaki. Zasady gry są łatwe lub niezwykle przypominają scrabble. Różnią się aczkolwiek od nich właśnie niniejszym, iż w przypadku wątpliwości, czy słowo ułożone istnieje, system sprawdza w słowniku. Oraz czyni to bardzo dokładnie, przeszukując słownik języka polskiego, ortograficzny, poprawnej polszczyzny i wyrazów bliskoznacznych. Przy czym za prawidłowo ułożone słowo uznaje każde występujące w słowniku, z wyjątkiem niniejszych pisanych wielką literą, z apostrofem i skrótów.
W taką grę warto zagrać, nawet skoro stroni się od krzyżówek. Wysiłek umysłowy zmusza szare komórki do działania sprawiając oraz człowiek odkrywa niespodziewanie, iż przynajmniej zna mnóstwo słów, to w sytuacji kryzysowej, żadne nie przychodzi mu do głowy. Jest to doskonałe ćwiczenie gimnastykujące mózg i interesujące doświadczenie, jakie umożliwia człowiekowi lepiej poznać samego siebie. A na tym doskonała zabawa.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis: