DR Ahrefs

8 września, 2022 0 przez darkojan
DR Ahrefs

Domain rating jest wskaźnikiem, umożliwiającym ocenić serwis internetowy pod kątem ilości oraz jakości linków, prowadzących do stosowanej przez niego domeny. Jego wartość zawiera się w obszarze od 0 do 100, przy czym zero znaczy brak odnośników, prowadzących do witryny, lub ich bardzo małą liczbę i wartość. Im wyższa liczba opisuje DR, tym lepiej. Co ważne, skala wzrostu nie jest tu liniowa, a logarytmiczna. Znaczy to, iż zdobycie każdego kolejnego punktu jest trudniejsze, niż poprzedniego.

Domain rating to wielkość, wprowadzona przez Ahrefs, jedno spośród najpopularniejszych narzędzi, używanych przez fachowców ds. SEO. Kreatorzy Ahrefs nie zdradzają dokładnej metody obliczania tego wskaźnika, lecz podają, co korzystnie oddziałuje na jego wysokość:

ilość unikalnych odnośników, prowadzących do badanej domeny
jakość domen, spośród których pochodzą linki,
liczbę linków, pochodzących z danej domeny.
Im większą wartość DR ma domena linkująca, tym lepiej działają one na wartość domeny linkującej, lecz im więcej linków pochodzi z tej samej domeny, tym mniejsze jest jej oddziaływanie. Jeżeli wartość strony linkującej wzrasta, razem z nią wzrasta wartość linkowanych przez nią witryn.

Chociaż reprezentanci Google negują, jakby takie parametry jak Autorytet Domeny albo PageRank oddziaływały na wyniki, proponowane przez ich wyszukiwarkę, jednak autorzy Ahrefs prezentują na liczne zbieżności, zatem warto starać się o zwiększenie profilu odnośników. Korzystne jest, gdy linki przychodzące płyną z serwisów, powiązanych tematycznie z badanym. I odwrotnie: lepiej pozbyć się linków złej jakości (zwłaszcza spamu), jakie obniżają ocenę całości.

Warto tu pamiętać, iż sami twórcy parametru DR uważają go za względny: konkretna liczba jest mniej ważna od tego, jak serwis prezentuje się na tle konkurencji. Nadal także, zdaniem wielu wielu specjalistów, najlepszą metodą tworzenia mocnego profilu linków jest dostarczanie wartościowych treści, jakie odbiorcy polubią, i będą chcieli się do nich odnosić na swoich stronach.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis: